pondělí 23. července 2012

Kačer Donald 15/12


A do třetice fotbal. Tentokrát už jen jako příloha v podobě hracích karet s fotbalovým motivem. Ty jsou mimochodem dost odfláknuté. Obrázky disneyovských hrdinů jsou jen na kartách Žolík – Kluk a navíc se neustále opakují (na všech králích je stejný obrázek). Škoda, ale aspoň je to po čínských šuntech konečně Disney příloha. Co bych číslu obecně vytknul je kvalita papíru (u té mám subjektivní pocit, že porůznu číslo od čísla kolísá) – díky tomu igelitu to nejde poznat, ale po rozbalení je časopis celý pomačkaný.

Komiksy:

Správná motivace
V Kačerově se koná mistrovství v parkouru a Donald by se rád zašel podívat, jenže musí pracovat. Rozhodne se simulovat a vymluví se Skrblíkovi na nemoc. Po chvíli vyrazí na závod, jenže je děsně paranoidní a má strach, že ho někdo známej uvidí. Když zaslechne na ulici svoje jméno, vyděsí se a vyběhne se schovat na střechu nedalekého domu (proč se schovává, když už byl viděn?). Jeho úprku si všimne parkourové mužstvo, kterým onemocněl hlavní závodník a rozhodnou se přijmout Donalda jako náhradu. Ten souhlasí a všechny disciplíny samozřejmě zbabrá. Při velkém finále se objeví Skrblík, Donald se vyděsí a díky správné motivaci opět vyskáče na nedalekou střechu a zvítězí. Blbina
1/5.

Atomová věda
Nejlepší komiks čísla, který už na první pohled zaujme propracovanější a vtipnou kresbou, bohužel se scénářem je to slabší, ale docela mě bavil. Donald má pouliční stánek s hot dogy a díky jeho kuchařskému umu se na ně stojí fronty. Rozhodne se proto pronajmout si restauraci a brzo slaví další úspěchy. Jenže začne být posedlý úspěchem a brzy mění restauraci za mnohem větší a později i za nejlepší podnik ve městě – otáčivý luxusní Létající talíř, což musí zákonitě skončit katastrofou a Donald končí zpátky u párků. Autor je tu bohužel tlačen formátem komiksu – cesta od první restauračky po tu nejluxusnější se odehraje na dvou stránkách a to je setsakra málo. Přesto jde o fajn vtipný příběh.
3/5

Had na prsou
Po odmlce se vrací do Kačera Mickey Mouse. Tentokrát s Minnie hledají v mokřadu exemplář vzácného hada Smrtícího Zvonýše, kterého nikdy nikdo neviděl (všechny totiž dřív zabije). Po chvíli zjišťují, že mokřad má být zničen ve prospěch sídliště pro seniory. Na místo přijíždí developer projektu Mortimer (do češtiny překládán jako Monty) a hned se začíná dvořit Minnie. Dokonce ochotně nabídne pomoc při hledání ohroženého plaza. A jelikož je jeho čtyřkolka jen pro dva, bere Minnie a Mickey tak zůstává sám v divočině. Během hledání Zvonýše čelí bobrům, blechám a jiným potvorám. Tenhle příběh má i něco jako děj, takže konec nechci spoilovat. Rozhodně to není špatné, ale moc tyhle ekologické příběhy nemusím.                
3/5

Na závěr tu jsou dva jednostránkové gagy – se Šikulou a Mickeym.

Žádné komentáře:

Okomentovat