středa 21. listopadu 2012

The Amazing Spider-Man 698


     
       A je to tady!  Dneska vyšlo číslo 698 série The Amazing Spider-Man od Dana Slotta, ve kterém začíná první část třídílného příběhu „Dying Wish“. Ptáte se, čím je tento příběh tak speciální? Patrně tím, že je to příběh poslední. Na newyorském Comic Conu Slott šokoval fanoušky odhalením, že Amazing Spider-Man bude ukončen číslem #700. Samozřejmě v rámci NOW! začne vycházet nová řada jménem Superior Spider-Man, ale oproti Amazingovi se bude lišit jednou drobností – Peter Parker už nebude Spider-Man! Slott slibuje vyvrcholení ve velkém stylu a to, že všechny kousky skládačky, které rozmisťoval už od Big Time (číslo 648) do sebe zapadnou. Taky se má objevit většina klíčových postav celé série a patrně se odehraje i finální střet mezi Spider-Manem a umírajícím Doctorem Octopusem. No prostě událost roku pro všechny Spideyho fanoušky! Za normálních okolností bych se docela obával, ale Slott předvedl jeden z nejlepších spider-manovských runů a pokud má někdo sérii velkolepě ukončit, tak on.




       Myšlenka na nového Spider-Mana není nijak nová. Během průseru jménem Clone Saga se Marvel snažil nakukat fanouškům, že Parker je klon a pravým Spider-Manem je někdo jménem Ben Reily. Dopadlo to katastrofálně a po pár číslech se série vrátila do původního stavu. Úspěšněji dopadla výměna loni v ultimátním vesmíru, kdy Bendis ve velkolepém finále nechal Petra Parkera zemřít a na jeho místo nastoupil černošský klučina Miles Morales. A fanoušci to vzali – možná i proto, že jim Péťa zůstal právě v 616. Zda Slott plánuje Petera Parkera zabít nebo jen postavit mimo hru se zatím neví, jen prohlásil, že novým Spider-Manem by se měl stát někdo, kdo není v pavoučím světě úplným nováčkem (takže Moralese patrně nečekejte). Ale dost už chození kolem horké kaše a pojďme se blíže podívat na Dying Wish!

    Nutno říct, že celé číslo působí dost nevinně – prakticky sledujeme jeden běžný den Petra Parkera, jakých jsme viděli několik. Střihne si běžnou akci jako Spidey, v práci dumá nad novým vynálezem, vyzná lásku Mary Jane (tak už jsme se dočkali) a navštíví tetu May v nemocnici. V té chvíli ho vyruší zpráva od Avengers – má se okamžitě dostavit do Raftu (vězení pro superpadouchy). Doctoru Octopusovi zbývají poslední minuty života a přeje si ho naposledy vidět, ale ne jako Spider-Mana. Octopus si přeje mluvit s Peterem Parkerem a během jeho návštěvy vytáhne z rukávu poslední eso a…

 Ne, nebudu vám tu spoilerovat, jen si to hezky přečtěte. Slott napíná, jak může a i když se to klíčové stane jen na posledních třech stranách, stojí to za to! Zvlášť když víme co má přijít... Napjatě vyhlížím 699.

Žádné komentáře:

Okomentovat