sobota 6. prosince 2014

Nové Secret Wars - co o nich víme?V květnu nás dost dobře čeká největší komiksová událost vůbec – startují nové masivní Secret Wars a spekuluje se o tom, že můžou znamenat konec marveláckého vesmíru jak ho známe (něco jako New 52). Shrňme si, co je zatím známo.


Název Secret Wars (Tajné války) odkazuje na kultovní event z roku 1984, kdy mocný Beyonder přenesl největší hrdiny a padouchy Marvelu na planetu Battleworld a nechal je pomlátit se mezi sebou. Teď se chystá něco podobného, jen mnohem MNOHEM většího.


Všechno to začalo promo obrázkem od Alexe Rosse, na kterém se mele hromada hrdinů z různých alternativních realit. Můžeme tu najít Ultimátní vesmír, vesmír 2099, MC2, New Universe, 1602 universe, Marvel Mangaverse, Earth X, Iron Mana 2020 ze série Machine Man nebo klauna Obnoxia a blonďatýho Hulka z magazínu Crazy. A samozřejmě Zemi 616.Druhým krokem byla série teaserů odkazujících na minulé eventy. Spekulovalo se, zda půjde o remaky, ale jak se brzo ukázalo, všechno to bude součástí nového obřího Battleworldu – místa, kde se budou Secret Wars odehrávat.No a nedávno vyšla kompletní mapka (která ovšem několik míst stále tají a nejsou v ní zahrnuty možné podvodní civilizace jako Atlantida nebo Lemurie). Co o ní tedy víme? Začněme tím, co jsem odvodil z oficiálního videa.1) Greenland - promo poster na Planet Hulk. Prostě Hulkové
2) Dystopia - promo plakáte k Future Imperfect - záporákem je tu Maestro, drsnej Hulk z budoucnosti
3) Domain of Apocalypse - Age of Apocalypse
4) Egyptia odkazuje na alternativní realitu z New Warriors, kde starověký Egypt nikdy nepadnul
5)  Technopolis - promo plakátek k Iron Man: Armor Wars
8) The Regency - promo plakátek "Renew Your Vows", kde se Spideyho manželství nerozpadlo a má dceru (viz One More Day). Jen ten název "Vladařství" je nějaký podivný.
17) Marville - promo plakátek z Avengers vs X-Men. Název ovšem odkazuje na sérii Marville z roku 2002.
20) Manhattan - ten je poměrně hezky popsanej - střetnou se tu Inhumans, Ultimátní vesmír, monstra z podzemí a klasická Země 616
22) The Warzone - promo plakátek z Civil War (Občanská válka)
29) Monarch of M - House of M (Klan M)
30) Sentinel  Territories - Days of Future Past
31) The Wastelands - Old Man Logan
33) Westchester - animovaní X-Meni z 90's
39) Perfection - promo plakátek Age of Ultron vs Marvel zombies.
40) New Xandar - Na území odkazuje promo plakátek Infinity Gauntletu. Jinak je to základna sboru Nova

A přejdeme do čistě mých spekulací:


9) King James England - jasnej Marvel 1602
10) Weirdworld - Marvel vydával komiksy pod hlavičkou Weirdworld v sedmdesátých letech. Šlo o fantasy a hlavními hrdiny byla dvojice elfů Tyndall a Velanna
11) K'un Lun - mýtické město kung fu, trénoval tu Iron Fist
13) New Mars - teoreticky by to mohlo mít něco společného s Johnem Carterem z Marsu, kterého Marvel jednu dobu vydával, ale moc bych na to nesázel. 
18) The Eye of Agamotto - opět magická říše. Jde o mocný amulet, který nosí Doctor Strange.
23) New Quack City - Planeta z Kačera Howarda?
24) The Far East - mangaverse?
25) Valley of the Flame - superherohype.com naznačuje, že by mohlo jít o domovský svět postavy Devil Dinosaur (svět kde dinosauři existují spolu s lidmi)
27) 2099. Nuff Said, tady je to jasný.
28) Hala - Hala je hlavní planetou impéria Kree
32) Mutopia - jméno Districtu X (čistě mutantské čtvrti v New Yorku) v rámci House of M
35) Mohlo by odkazovat na nějaký Murderworld
36) Bar Sinister - mohlo by jít o něco s Mr. Sinisterem, x-menovským záporákem.
37) Limbo - předpeklí. Místo plné démonů. Mutantka Magic s tímto místem dost kamarádí.
38) Deadworld - může jít o svět Marvel Zombies?

Zajímavé je i rozdělení světů. Sever patří čistě Hulkům (Planet Hulk + Future Imperfect), na východě máme x-menovské světy a zajímavé jsou i světy na jihu, které od zbytku odděluje zeď. Je to proto, že jsou oproti zbytku až příliš silné (zombíci, Thanos, Ultron)?

 Názvy míst jsou často nejasné a pořád tu někde má být MC2, Earth X, New Universe a další světy. Jedno je jisté – v květnu to bude pořádná mela.

Žádné komentáře:

Okomentovat